Nasza historia

Rajd Bałtowskie Bezdroża Dragon Winch zrodził się w 2010 r. z pasji i otwartości. Ofertę zorganizowania w Bałtowie rajdu off-roadowego złożyli dwaj „zapaleńcy” – Jacek „Blacha” Paluch, późniejszy generał Rajdu i Zbyszek Tyczyński. Otwartość na współpracę okazał Irek Tracz, ówczesny dyrektor w Stowarzyszeniu Delta, które uruchomiło JuraPark i rozkręcało kolejne atrakcje Kompleksu. Przekonawszy do idei Damiana Lichotę (współwłaściciel Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego), Irek z zaangażowaniem służył pomocą i zapleczem technicznym, co sprawiło, że już pierwsza edycja stała na wysokim poziomie organizacyjnym, a odkrycie dla potrzeb off-roadu bałtowskich rozlewisk, starorzeczy i wąwozów oraz zaplecza gastronomiczno – noclegowego okazało się wielce rozwojowe.

Co prawda jeszcze niezbyt długie listy startowe zapełniało w większości ostrowieckie środowisko off-roadowe. Jednak udział już w pierwszej edycji, w klasie Extreme załóg Kamil Konefał, Tomek Budaj i Marcin Czaja, Joanna Gołębiowska było zapowiedzią przyszłego poziomu sportowego imprezy a jednocześnie dobrą reklamą w środowisku. Rozwijany o kolejne edycje (zimową, wiosenną i letnią) rajd z sezonu na sezon zyskiwał na frekwencji i jakości. Rosnąc w siłę, zaczął gromadzić najlepsze załogi z tradycyjnie silnych off-roadowo rejonów: Podkarpacia, Lubelszczyzny, Zamojszczyzny czy okolic Brzeska i Bochni. Doskonalony organizacyjnie, poszukując wciąż nowych, atrakcyjnych terenów, wywindował poziom rywalizacji na tak wyjątkowy pułap, iż nie tylko sukces, ale sam start w Bałtowskich Bezdrożach Dragon Winch stał się dla każdego off-roadowca prestiżowy.

Poziom sportowy marki potwierdził obecny komandor Rajdu Filip Lichota (współwłaściciel Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego), który z Grzegorzem Wieczorkiem w 2013 r. wywalczył tytuł mistrza Polski w klasie Adventure. Więcej o tym przeczytacie tutaj https://www.motofakty.pl/artykul/puchar-polski-off-road-wieczorek-i-lichota-najlepsi-w-klasie-adventure .

Źródło: https://www.motofakty.pl/

 

Zupełnie nową jakość dla rajdu przyniosła współpraca z firmą Dragon Winch, której wsparcie sprawiło, iż poziom nagród za rywalizację dorównał formule organizacyjnej i poziomowi sporto-wemu imprezy. Rajd Bałtowskie Bezdroża Dragon Winch, który jest obecnie największym rajdem przeprawowym w Polsce, doczekał się także „cywilnego” wydania w postaci Rajdu Bałtowskie Bezdroża Dragon Winch Family. Jego uczestnicy, którzy start traktują w kategoriach dobrej, rodzinnej zabawy, o odwiedzanych miejscach sportowej rywalizacji w ramach Bałtowskich Bezdroży Dragon Winch, nie mówią inaczej jak „kultowe”.