Bałtowskie Bezdroża Dragon Winch „Na tropie Szakala”.

Jak sama nazwa wskazuje XVII edycja Bałtowskich Bezdroży Dragon Winch będzie prowadziła Tropami Szakala. Wielu z Was się pewnie zastanawia co to właściwie Szakal i co oznacza, że rajd będzie kierował jego Tropami? Już śpieszymy z wyjaśnieniami.

Historia Szakala w Bałtowie zaczyna się już bardzo, bardzo dawno, ale my przybliżymy Wam tą najbardziej znaczącą dla nas. Czy wiedzieliście, że auto znajdujące się od samego początku w logotypie Bałtowskich Bezdroży Dragon Winch to właśnie Szakal o którym mowa? Auto to należy do naszego „Generała” Blachy, którym niegdyś startował w rajdach, a co dla nas jeszcze ważniejsze wyznaczał nim szlaki, na których odbywały się pierwsze edycje bałtowskiego rajdu.

Szakal inaczej Nissan Patrol k160 wyprodukowane w 1986 roku (tzw. Hiszpanka). Od roku, w którym „przyszedł” na świat przeszedł wiele modyfikacji pod okiem naszego dowódcy. Sama nazwa Szakal jak mówi Generał – „Powstała dość spontanicznie podczas jednego z najcięższych rajdów, w których miałem okazję startować. Było to około roku 2007 w okolicy Warszawy”. Jak opowiada ten rajd kończyli tylko najsilniejsi zawodnicy i najlepsze auta – porównywane do drapieżników. Słynny Patrol brawurowo przejechał rajd i uplasował się na pierwszym miejscu – nie złamało go nawet około 20h 70% zatopienie. Jak twierdzi Generał było to auto nie do pokonania, drapieżne i niezawodne, do którego określenie Szakal pasowało jak żadne inne.

Zapragnęliśmy wrócić do korzeni i oddać cześć jednemu z najważniejszych symboli naszego rajdu.

„Szakal” pojawił się na logotypie Bałtowskich Bezdroży Dragon Winch już podczas pierwszej edycji. Swoim drapieżnym wyglądem idealnie pasował do „krainy” dinozaurów, w której odbywa się rajd.

Tegoroczna edycja w dużej mierze będzie prowadziła szlakami, które niegdyś wytyczał nasz „Generał” swoim żółtym Szakalem. Jak możecie się domyślić- nie będzie łatwo. Jednak nagroda, której fundatorem jest nasz partner strategiczny DRAGON WINCH, a zarazem tytularny jest warta poświęcenia. Jaka to nagroda? Tego dowiecie się już w najbliższy poniedziałek (17 czerwca) późnym popołudniem.

W XVII edycji w poszczególnych edycjach może wystartować:
TS – 35, W – 35, ADV – 20, EXT – 20 AUT.

Listy zgłoszeniowe zostaną uruchomione już 1 lipca o godzinie 12:00. Tradycyjnie o zakwalifikowaniu załogi do rajdu i jej kolejności na liście decyduje zaksięgowanie wpłaty wpisowej na koncie organizatora.

Limity klas
TS – 35 MIEJSC
W – 35 MIEJSC
ADV – 20 MIEJSC
EXT – 20 MIEJSC

*** O zakwalifikowaniu załogi do rajdu i jej kolejności na liście decyduje zaksięgowanie wpłaty wpisowej na koncie organizatora.