Bałtowskie Bezdroża Dragon Winch Family 2022

offroad-dla-rodziny-Baltowskie-Bezdroza-Dragon-Winch-Family

Przychodzimy ze wspaniałymi wiadomościami, dla wszystkich, którzy nie mogli doczekać się kolejnej edycji Bałtowskich Bezdroży Dragon Winch Family! W tym roku nasze hasło to „Iskier moc — Do spodu jurajskiej podłogi”. Nasze wydarzenie odbędzie się w dniach 15-17 lipca 2022 r.

 


Krzemień kojarzy się z krzesaniem ognia, ale krzemień to przede wszystkim najcenniejszy surowiec człowieka przez 9/10 dziejów cywilizacji, gdyż dawał ostrą tnącą krawędź. Krzemień to także sacrum, dar Matki Ziemi, którego szaro – błękitne smugi symbolizowały niebo. Tworem tego fenomenu natury i kultury ruszymy podczas tegorocznej edycji Bałtowskich Bezdroży Dragon Winch Family. Poznamy krajobraz, w którym krzemień powstał, i w którym został przez człowieka odnaleziony. Rozwiążemy szereg związanych z nim zagadek. Przyjrzymy się budowie geologicznej i rzeźbie terenu, korzystając garściami z jego off-roadowych walorów oraz gier i zabaw dla najmłodszych uczestników rajdu.  

Pamiętajmy także, że obszar off-roadowej przygody powiązanej z wydobyciem i obróbką krzemienia w epoce neolitu został wpisany na listę UNESCO, więc tym bardziej warto uczynić go motywem przewodnim, by to światowe dziedzictwo stało się także naszym udziałem.

Postanowiliśmy przygotować trasy o różnym stopniu trudności a uczestników podzielić na dwie klasy OFF-ROAD i SUV, by ci pierwsi mogli „więcej użyć” w terenie, a drudzy bezpieczniej dla załogi i …auta skorzystać z dwu dni atrakcji rajdu.

Nie zabraknie multum atrakcji, które zapewni samo miejsce, w którym organizowane będzie wydarzenie, czyli – Jurapark – Bałtowski Kompleks Turystyczny.

Uwaga!

31 maja 2022 r. o godz. 10.00 wystartują zapisy do tegorocznej edycji Family — TUTAJ.
Listy zgłoszeniowe umieszczone zostaną na naszej stronie w zakładce ZGŁOSZENIA.

Szczegóły dotyczące limitów, opłaty wpisowej, regulaminu etc. Znajdują się w zakładce RAJDY -> FAMILY

 


Zachęcamy do udziału w naszej imprezie. Będzie to wyjątkowy weekend, podczas którego w rodzinnej atmosferze będziemy poruszać się bezdrożami Bałtowa i jego okolicach. Wydarzenie odbywa się na terenie jednego z największych kompleksów turystycznych w Polsce. Dostarczy to dodatkowo moc atrakcji i wrażeń. Do zobaczenia!