ROZPOCZYNAMY XVII EDYCJĘ BAŁTOWSKIE BEZDROŻA DRAGON WINCH „NA TROPIE SZAKALA”.

Właśnie rozpoczyna się jedna z najpopularniejszych imprez offroadowych w Polsce. Na starcie tegorocznej, XVII już edycji Bałtowskich Bezdroży Dragon Winch stanie ponad 110 załóg. Załogi te stoczą bój o niesamowitą nagrodę jaką po raz pierwszy w historii, będzie wyprawa do Kirgistanu w Azji Środkowej. Fundatorem nagrody jest nasz partner strategiczny Dragon Winch.

Bałtowski Rajd tradycyjnie już, rozpocznie się niesamowicie widowiskowym prologiem (miejscowość Sudół). Auta w poszczególnych klasach, czyli TS, W, ADV oraz EXT będą startować po 4 by widzowie mogli być świadkami niezwykle emocjonującego wyścigu. Prolog stanowi wstęp do kolejnych etapów jakim są, etap I – Noc oraz etap II –Dzień (Sobota). Kto miał już okazję w nim uczestniczyć wie, że teren który czeka na zawodników wymaga od nich koncentracji i sporych umiejętności. Po zakończeniu prologu załogi wyruszą w trasę by zmierzyć się z pierwszym etapem rajdu czyli Odcinkiem Nocnym.

W sobotę, zaraz po ogłoszeniu wyników z pierwszego etapy załogi wyjadą w trasę, by zmierzyć się z kolejnymi Odcinkami Specjalnymi. Nie zabraknie mokrych prób, widowiskowych trawersów i ukochanych przez fotoreporterów gęstych bagien. Najważniejsze jednak w tegorocznej edycji jest jej hasło, czyli: „Na tropie Szakala”. Niektóre z tras XVII edycji będą prowadziły ścieżkami, które niegdyś wyznaczał słynny, żółty Patrol, który po dzień dziś, widnieje na logotypie Bałtowskich Bezdroży Dragon Winch. Szakala będziecie mogli zobaczyć na żywo podczas tegorocznej edycji.

Wszystkich kibiców informujemy, że współrzędne punktów widokowych pojawią się na naszej stronie w dniu rajdu.
Zapraszamy!