KIRGISTAN – Nagroda główna dla zwycięzców wszystkich klas 4 XVII edycji Bałtowskich Bezdroży Dragon Winch!

Zawodnicy, którzy po ukończeniu XVII edycji „Na Tropie Szakala” okażą się najlepsi i uplasują się na pierwszych miejscach, polecą do Azji Środkowej. KIRGISTAN to nagroda główna, której fundatorem jest nasz partner strategiczny DRAGON WINCH.

Po 4 latach wypraw na zachód (Moab, Utah) nadszedł czas by Bałtowskie Bezdroża Dragon Winch ruszyły na podbój wschodu! Będzie to niesamowita wyprawa do miejsc magicznych i zapierających dech w piersiach. Zwycięzców czeka dzika, pełna przygód i niezapomniana offroadowa podróż do samego serca Azji!

Kirgistan to niewielki, górzysty kraj położony w centrum Azji. Jego sąsiadami są Kazachstan, Uzbekistan, Tadżykistan i Chiny. Najlepszym sposobem na poznanie tego pięknego zakątka świata jest podróż autami terenowymi. Wycieczka do Kirgistanu to głównie obcowanie z niesamowitą naturą. Często nazywany jest Azjatycką Szwajcarią, jest jednym z najpiękniejszych i najbardziej malowniczych krajów Azji Centralnej. Prawie 94% kraju zajmują wysokie góry. Górskie widoki w Kirgistanie uważane są za te najpiękniejsze na świecie. Państwo to, to również przecudne jeziora, urokliwe miasta i wsie pełne historii i orientalnej kultury oraz gościnnych ludzi.

Planu wycieczki nie chcemy póki co zdradzać, by zostawić sobie coś na później, ale na pewno ruszymy w trasę prowadzącą po dawnym szlaku jedwabnym. Przejedziemy przez przełęcz Tue Ashuu, która ma ponad 3000 m. n.p.m. Droga ta jest uważana za jedną z najpiękniejszych w Kirgistanie. Zapoznamy się również z kirgiską tradycją i kulturą.