Fundacja Spełnionych Marzeń pojedzie z nami na Bałtowskich Bezdrożach Dragon Winch Family.

Z ogromną radością możemy poinformować, że Fundacja Spełnionych Marzeń, którą mieliśmy już okazję gościć na jednej z poprzednich edycji BBDW wystartuje również w naszym czerwcowym rajdzie - Family!
Reprezentanci Fundacji pojadą trzema samochodami marki Land Rover Discovery i zmierzą się z trasą tegorocznego BBDW Family. Podopieczni fundacji mają podobno w planach bardzo mocno trzymać kciuki za swój TEAM, który będzie ich reprezentował na bezdrożach Bałtowa i jego okolic.
Podczas sobotniego wieczorku Offroadowca (2 czerwca) odbędzie się licytacja wartościowych przedmiotów, które zostały przekazane Fundacji przez znane osoby. Pieniążki z licytacji w całości zostaną przeznaczone na pomoc dzieciom z chorobami onkologicznymi.

Informacje o Fundacji:

Fundacja Spełnionych Marzeń powstała w sierpniu 2002 z inicjatywy Tomasza Osucha po stracie swojego 11 letniego syna w wyniku choroby nowotworowej. Swoją działalność dedykuje pacjentom z pięciu oddziałów onkologicznych w Polsce: w Kielcach, Lublinie, Olsztynie oraz dwóch w Warszawie. Pod opieką Fundacji jest 1/3 populacji dzieci chorej onkologicznie w Polsce.

Głównym celem działalności Fundacji jest przełamywanie stereotypów związanych z chorobą nowotworową u dzieci i młodzieży. Pracując z chorymi, małymi pacjentami oferujemy im zajęcia aktywizujące, a wśród nich bajkoterapię, robotykę, arteterapię czy muzykoterapię bezpośrednio na oddziale szpitalnym. Fundacja wspiera również rodziców naszych podopiecznych oferując im pomoc psychologiczną oraz wsparcie finansowe. Niepowtarzalne projekty dedykowane są również dzieciom z innych ośrodków onkologicznych w Polsce jak również za granicą. Do nich należą takie wydarzenia jak Międzynarodowe Igrzyska Sportowe „Onko – Olimpiada”, Szpiknikowa Harleyada Marzeń, Pokazy Mody z udziałem pacjentów i zaproszonych gwiazd pod nazwą „Dzieci – Dzieciom” oraz „Piękne nad życie”. Najnowszym projektem Fundacji jest „Onkosurvival” czyli szkoła przetrwania dla pacjentów, którzy zakończyli już leczenie szpitalne. Fundacja prowadzi również Ośrodek Rehabilitacyjny pod nazwą Centrum Rehabilitacji Społecznej, w której pod okiem specjalistów prowadzone są turnusy specjalistyczne.

Działalność Fundacji wielokrotnie spotkała się z uznaniem, czego dowodem są nagrody i wyróżnienia takie jak: Order Uśmiechu, Złote Krzyże Zasługi, Kryształowe Zwierciadło, Złota Perła Medycyny, Oskar Polskiej Pediatrii, Nagroda Św. Kamila czy Order Św. Stanisława II Klasy z Gwiazdą. Więcej na http://www.spelnionemarzenia.org.pl/
Zachęcamy do wzięcia udziału w licytacji ponieważ cel jest warty naszego wspólnego zaangażowania!

Organizatorzy Bałtowskich Bezdroży Dragon WinchNagroda główna

Nagroda główna

Fundatorem nagrody głównej jest:

dragon

Facebook Bałtowskich Bezdroży