Bałtowskie Bezdroża INTEGRACJA

Tak jak wielu z Was my również odczuwamy niedosyt związany z brakiem tegorocznej edycji. Dlatego Wszystkich, którzy chcą spędzić miło czas w off-roadowym środowisku i poznać nasze dalsze plany związane z rajdem serdecznie zapraszamy już 4 listopada 2017 do Bałtowa na spotkanie integracyjne.

W programie:
- wspólny wyjazd w teren „Śladami Bałtowskich Bezdroży” z elementami lekkiej przeprawy (typ pojazdu: tak jak klasa Turystyczna - brak możliwości udziału aut o większym stopniu modyfikacji, podstawowe wyposażenie: lina kinetyczna lub wyciągarka przód)
- prezentacja planów rozwoju rajdu na rok 2018
- panel dyskusyjny na temat regulaminu i wymagań technicznych poszczególnych klas
- „Wieczorek Offroadowca” w Restauracji Bałtowski Zapiecek

Koszt udziału: 150 zł/ os
Opłaty należy dokonać najpóźniej do 31 października po wcześniejszej rezerwacji miejsc pod tel. 797 028 497 - Ania Marzec lub mail rajd@baltowskiebezdroza.pl
Dane do przelewu:
72 8507 0004 2009 0004 5795 0006
DLF INVEST SP. Z O.O.
27-423 BAŁTÓW 7
TYTUŁEM: INTEGRACJA, IMIĘ i NAZWISKO uczestnika

Wystartowały zapisy na KATOWNIĘ

Katownia

W imieniu kolegów ze Stowarzyszenia KAT 4x4 serdecznie zapraszamy na kolejną edycję Katowni, która odbędzie się 27 października 2018. Baza: Jacentów (woj. świętokrzyskie). Dla uczestników organizatorzy przewidują 3 klasy: Turystyk, Open i Wyczyn. Ilość miejsc ograniczona limitami. Od 1 września aktywna jest rejestracja poprzez stronę

13 edycja odwołana

Po raz pierwszy w historii postanowiliśmy wstrzymać organizację rajdu Bałtowskie Bezdroża z Dragon Winch. W zawiązku z tym 13 edycja zaplanowana na 5 października 2017 zostaje odwołana. Powodem naszej decyzji jest gruntowna rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 754, która stanowi główny dojazd do Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego. Jak wynika z planów przebudowy i uzgodnień z głównym wykonawcą firmą Skanska - jesienią rozpoczną się najbardziej zaawansowane prace na terenie miejscowości Bałtów. W rezultacie dojazd do bazy rajdu dla aut inne niż osobowe będzie wręcz niemożliwy. Bałtowskie Bezdroża z Dragon Winch to duże przedsięwzięcie logistyczne - bez odpowiedniej infrastruktury nie widzimy możliwości tworzenia tego wydarzenia na odpowiednim poziomie organizacyjnym. Budowa drogi ma zakończyć się 31 lipca 2018 r. Czas oraz komfort dojazdu do Bałtowa - kluczowej atrakcji turystycznej woj. świętokrzyskiego - znacząco się poprawi. O dalszych planach związanych z kontynuacją Bałtowskich Bezdroży z Dragon Winch będziemy informować za pośrednictwem naszej strony internetowej. Wszystkim uczestnikom i partnerom dziękujemy za zrozumienie zaistniałej sytuacji.

Damian i Filip Lichota
główni organizatorzy rajdu 

Wyprawa do MOAB III z Bałtowskimi Bezdrożami i Dragon Winch

Wyprawa do Moab

Był 10 maja, godzina około 11:00, pora na spotkanie na lotnisku Chopina w Warszawie wszystkich zwycięzców z poszczególnych klas Bałtowskich Bezdroży z Dragon Winch 12. Po co? By zrealizować nagrodę jaką jest wycieczka do Moab w stanie Utach i przeżyć niezapomnianą przygodę!
O godzinie 12:25 wszyscy uczestnicy wyprawy byli już na pokładzie samolotu - głęboki wdech, stratujemy. Lot nie był krótki ale warto było się trochę przemęczyć dla tego co spotkało naszą 12 osobową grupę już w miejscu docelowym naszej wyprawy.
Czytaj całą relację

Trwają prace przygotowawcze nad 13 edycją.

Dzień dobry offroadowcy. 2017 rok niesie ze sobą wiele offroadowych wydarzeń, a jednym z nich będzie 13-sta edycja Bałtowskich Bezdroży z Dragon Winch (5-8 października). Aktualnie jesteśmy w trakcie opracowywania nowych rozwiązań, których celem jest podniesienie poziomu sportowego i organizacyjnego rajdu. Zależy nam, aby udział w naszym przedsięwzięciu był dla Was wielką satysfakcją. Spodziewajcie się Więcej informacji w połowie roku. Wstępny termin uruchomienia zapisów: Lipiec 2017. Do zobaczenia!

12 Edycja Bałtowskich Bezdroży z Dragon Winch – „Z pasji do offroadu”.

12 Edycja Bałtowskich Bezdroży z Dragon Winch znowu za nami i tym samym kolejne rekordy - 185 załóg na listach startowych, ponad 40 lokalizacji , w których były położone OSy oraz próby z pieczątkami, ponad 150 osób ze strony sztabu organizacyjnego, dzięki którym ta edycja mogła się odbyć.
Hasło przewodnie tegorocznej edycji to „z pasji do offroadu”. Miało ono za zadanie dać do zrozumienia, że tym razem tylko prawdziwa pasja i miłość do offroadu może przybliżyć zawodników do zwycięstwa. Zacięcie, koncentracja, opanowanie oraz uczciwa rywalizacja te cechy powinny opisywać prawdziwych sportowców i pasjonatów.
Wspomniane 185 załóg przybywa do Bałowa z przeróżnych miejsc Polski po to by przez dwa dni zmagać się z błotem, wodą i stromiznami, a przede wszystkim z samym sobą. BB daje możliwość pokonania samego siebie.
Załogi rywalizują ze sobą o naprawdę wysoką nagrodę, która dowodzi o tym, że marzenia mogą spełnić się po raz trzeci. Już kolejny rok z rzędu nagrodą będzie bilet do światowej kolebki offroadu – Moab, USA. W tym miejscu powinien znaleźć się każdy miłośnik sportów 4x4. Nagroda w całości ufundował nasz partner strategiczny właściciel marki Dragon Winch. Dodatkowo jak ujął to portal terenowo.pl jeszcze ważniejszą nagrodą od tej rzeczowej jest „przede wszystkim ogromny prestiż, którym przez cały kolejny rok cieszyć się będą zwycięskie załogi.” Czytaj dalej

Oświadczenie dot. zmiany w klasyfikacji generalnej klasy Extreme

W związku z licznymi zgłoszeniami załóg w klasie EXTREME dotyczącymi nieprawidłowości w sposobie zatrzymywania zegara limitu czasu na ETAPIE I i II przez inne konkretne załogi tej klasy po gruntownej analizie przypadku jako organizatorzy Rajdu Bałtowskie Bezdroża 12 podjęliśmy decyzję o zmianach w klasyfikacji ETAPU I dla załogi 103 oraz ETAPU II dla załogi 134. Konsekwencją tych zmian są także zmiany w czołowych miejscach w klasyfikacji generalnej. Zaktualizowane wyniki klasy EXTREME znajdują się na stronie www.baltowskiebezdroza.pl. Podstawą naszych działań jest pkt I ppkt 4 regulaminu Rajdu. Jako organizator, zapewniamy, że już dzisiaj podjęliśmy kroki aby system weryfikacji Startów oraz Met Etapów we wszystkich klasach był maksymalnie uszczelnionym i dawał możliwość pełnej weryfikacji wszystkich załóg w sposób całkowicie transparentny.
Oto punkt z regulaminu klasy Extremalnej, który wyjaśnia całą sprawę i pokazuje, że sam regulamin również jest w popranie skonstruowany:
b. Na ETAPIE zabroniona jest pomoc z zewnątrz na terenie wytaśmowanego odcinka specjalnego „OS” pod rygorem kary według załącznika nr 1 – (możliwe jest jedynie dostarczenie z zewnątrz części zamiennych dla załogi)
Wyjaśnienie: Jeżeli załoga jest w trakcie pokonywania Odcinka Specjalnego, nie może korzystać z pomocy zewnętrznej. Taka pomoc jest dozwolona tylko pomiędzy odcinkami. Dla przykładu Załoga 122, której wynik również wzbudzał wątpliwości licznych załóg zdobyła metę ostatniego piątkowego odcinka tuż przed końcem limitu i tym samym zamknęła zegar swoje limitu etapu. Od tego momentu jej pilot mógł dostarczyć chip kartę do biura w przeciągu 30 min. bez udziału auta ponieważ metą etapu tej załogi była meta ostatniego odcinka, który ukończył. Załoga 103 i 134 zdały Chip kartę do biura rajdu w momencie kiedy auto nie ukończyło mety ostatnich odcinków specjalnych. W związku ze skorzystaniem przez te załogi z pomocy zewnętrznej decyzją organizatorów otrzymały one Taryfę za etap I (załoga 103) i etap II (załoga 134). Wspomniane załogi prawdopodobnie źle zinterpretowały regulamin rajdu. W poprawnej interpretacji własnego regulaminu pomogła mam doświadczona grupa zz-top.
Filip i Damian Lichota

Fundacja Spełnionych Marzeń na Bałtowskich Bezdrożach

Podczas tegorocznej edycji Bałtowski Bezdroży uczestnicy rajdu mogą liczyć na specjalny i niesamowity doping. Podopieczni Fundacji Spełnionych Marzeń będą kibicować wszystkim zawodnikom na różnych etapach rajdu! Fundacja Spełnionych Marzeń od 14 lat opiekuje się dziećmi i młodzieżą chorą na nowotwory na pięciu oddziałach w Polsce. Jednym z nich jest Klinika Onkologii i Hematologii Świętokrzyskiego Centrum Pediatrii w Kielcach. Fundacja wraz z wolontariuszami szuka zaklęć na raka i przywraca uśmiech i radość na dziecięcych oddziałach onkologii. Warsztaty plastyczne, bajkoterapie, huczne obchody najważniejszych dla dzieci świąt: urodzin, Dnia Dziecka czy Gwiazdki to tylko niektóre z wydarzeń jakie mają miejsce bezpośrednio na oddziale. Fundacja jest też pomysłodawcą ogólnopolskich projektów, w których główną rolę grają mali podopieczni.
To organizowane Pokazy Mody z udziałem małych pacjentów i celebrytów czy Międzynarodowe Igrzyska Sportowe Onko-Olimpiada" - jedyna taka impreza na świecie.
Głównym celem działań Fundacji jest przełamywanie stereotypów na temat choroby nowotworowej - odczarowywanie raka, w oczach małych pacjentów, ich rodziców i społeczeństwa!
Podczas wieczorku offroadowca odbędzie aukcja charytatywna, z której dochód zostanie przekazany Fundacji i jej podopiecznym! Koszulka z podpisem Anity Włodarczyk - Mistrzyni Olimpijskiej z Rio i Rekordzistki Świata w rzucie młotem, piłka drużyny Korony Kielce z podpisami oraz koszulka oraz książka z dedykacją od Rafała Sonika - właśnie te rzeczy możecie zdobyć, jednocześnie pomagając małym pacjentom!
Pokażmy, że razem możemy więcej! :)

Harmonogram 12 edycji

Udostępniamy pełny program zbliżającego się rajdu. W związku z tym, że jesienią w Bałtowie wystartuje ponad 180 załóg zalecamy, aby odprawę administracyjną i odbiór techniczny wykonać w piątek odpowiednio wcześnie dzięki czemu uniknięcie oczekiwania w kolejce. Strzeżony park maszyn wraz zapleczem gastronomicznym otwieramy już od czwartku. Baza rajdu tradycyjnie na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego.
Zobacz harmonogram

Nie jest łatwo organizować Bałtowskie Bezdroża

W zawiązku z pojawiającymi wezwaniami na policję uczestników poprzednich edycji Bałtowskich Bezdroży przedstawiamy oficjalne stanowisko w tej sprawie. Dzięki „życzliwości” nieznanych nam osób nasza impreza została uznana jako podejrzana skierowania uczestników na nieuzgodnione tereny państwowe. Trwa postępowanie z próbą przypisania nam odpowiedzialności za tereny, które nie były częścią naszych tras. Odcinki specjalne pokonywane przez uczestników poprzednich edycji to tereny prywatne, uzgodnione i opłacone z ich właścicielami. W podobnych obszarach jak trasy Bałtowskich Bezdroży na co dzień odbywa się wiele innych, mniejszych imprez i nieoficjalnych spotkań posiadaczy aut terenowych, motocykli, quadów za co my jako organizatorzy nie możemy odpowiadać. Złożyliśmy w tej sprawie stosowne wyjaśnienia podparte dokumentacją. Aktualnie bronimy się, aby dobre imię naszej marki nie zostało zniszczone. Ubolewamy nad faktem, że zawodnicy, którzy chętnie biorą udział w naszej imprezie również są dotknięci tą sytuacją. Jak widać nie jest łatwo organizować wielkie off-roadowe wydarzenie w naszym pięknym kraju.

INTER CARS OFF ROAD wesprze organizację Rajdu Bałtowskich Bezdroża

Od 12 edycji Bałtowskie Bezdroża będą współpracować z działem off roadu firmy INTER CARS S.A. Bardzo cieszy nas fakt, że właściciel tak poważnej marki dostrzega przestrzeń w swojej organizacji do wspierania naszej pasji. Dziękujemy za zaufanie. www.facebook.com/inter.c.road/
INTER CARS OFF ROAD

KIA | IM PATECKI NOWYM PARTNEREM RAJDU

Do grona wspierających nas firm dołączył właściciel autoryzowanego salonu KIA MOTORS | IM Patecki, Kraków, Kielce, Sandomierz Na terenie bazy rajdu pojawi się flagowy model marki KIA. Dziękujemy za otwartość na współpracę.
KIA | IM PATECK

Listy zgłoszeń do 12 edycji zamknięte

Od 20 lipca trwały zapisy na nadchodzącą 12 edycję Bałtowskich Bezdroży z Dragon Winch. W związku z kompletnością list dla każdej z klas, z dniem 29 lipca 2016 zamykamy formularz. Dziękujemy za wszystkie nadesłane zgłoszenia.

Wyprawa do MOAB główną nagrodą 12 edycji Bałtowskich Bezdroży z Dragon Winch

Marzenia spełnią się po raz trzeci! Dzięki wielkiej współpracy z właścicielem marki Dragon Winch zwycięscy 12 edycji polecą do światowej stolicy off-roadu. Wielkie podziękowania i wyrazy szacunku dla naszego strategicznego partnera. A wszystko ze wspólnej pasji do off-roadu!

20 lipca ruszają zapisy na 12 edycję

Listy zgłoszeń do zbliżającego rajdu zostaną otwarte 20 lipca (środa) o godz. 12:00. Wszystkich zainteresowanych prosimy o szczegółowe zapoznanie się z dokumentem WYMAGANIA TECHNICZNE KLAS. Znajdują się w nim informację dotyczące dopuszczalnej modyfikacji auta oraz lista obowiązkowego wyposażenia każdej z załóg.
Limity poszczególnych klas:
50 - TURYSTYK
65 - WYCZYN
35 - ADVENTURE
35 - EXTREME

Z pasji do offroadu, czyli kilka słów o 12 edycji

Przed nami kolejny offroadowy sezon, a w jego jesiennej części tradycyjnie kolejna odsłona Bałtowskich Bezdroży. Chcemy, aby udział w tym wydarzeniu był dla Was wielkim sportowym przeżyciem i okazją do zintegrowania się z offroadowym środowiskiem. Wyciągając wnioski z poprzednich edycji szykujemy kilka drobnych, ale znaczących zmian. Po ostatnim rajdzie zamierzamy poprawić weryfikację techniczną pojazdów, tak aby nikt z Was nie miał wątpliwości czy dane auto powinno startować w danej klasie. Uściślimy specyfikację techniczną pojazdów, a każde ze zgłoszonych aut będzie musiało przejść wstępną kontrolę on-line na podstawie nadsyłanych zdjęć. Wszystkie klasy wyposażone będą w elektroniczny system pomiaru czasu. W klasie Turystycznej i Wyczynowej członkowie załogi obowiązkowo będą musieli posiadać kask ochronny. Dzięki ulepszonej formule dodatkowo nagrodzimy i wyłonimy prawdziwych mistrzów prób mokrych i trawersowych. Więcej informacji już wkrótce na naszej stornie internetowej i fanpage’u. Wszystko z pasji do offraodu, którą chcemy rozwijać i dzielić się z Wami.

Filip i Damian Lichota
organizatorzy rajdu Bałtowskie Bezdroża


Bałtowskie Bezdroża na OffRoad Show Poland

W zeszły weekend tj. 7-8 listopada w Centrum Targowo-Kongresowego MT Polska w Warszawie, przy ulicy Marsa odbyły się targi OffRoad Show Poland. Słysząc wiele pozytywnych opinii na temat tej imprezy nasz team zdecydował się wziąć w niej czynny udział, wystawiając się ze swoimi pojazdami. Trzeba przyznać, że to była bardzo dobra decyzja gdyż nasze stoisko cieszyło się naprawdę dużym zainteresowaniem w efekcie czego poznaliśmy bardzo dużo nowych, ciekawych osób z tego świata. Czytaj więcejOGÓLNOPOLSKA TERENOWA INTEGRACJA DLA CHOINKI

Low Range Team i drzewiasty.pl. charytatywnie na rzecz domów dziecka. W ich imieniu zapraszamy 6 grudnia do Zamościa. Szczytny cel połączony w off-road’ową przeprawą. Jedną z nagród dla osób, które zdecydują się na start będzie miejsce startowe na XII edycji Bałtowskich Bezdroży. Więcej informacji na: FacebookuKowal extreme Off-Road

Relacja załogi Kowal extreme Off-Road z udziału w 11 edycji Bałtowskich Bezdroży.Relacja TerenwizjiBałtowskie Bezdroża okiem terenowo.pl

Zanurzając się w środku październikowej nocy w lodowatej wodzie pełnej szlamu i wodorostów, trzeba albo kochać off-road, albo mieć przed oczami nagrodę główną Bałtowskich Bezdroży, jaką jest wyjazd do gorącego Moab, gdzie w rockcrawling od lat bawią się nasi amerykańscy koledzy. Dwudniowy rajd zgromadził na starcie 160 załóg specjalizujących się w ekstremalnej formie pokonywania przestrzeni, których nie wystraszyła niska temperatura powietrza, wysoki poziom trudności i duża liczba przeszkód na trasie, ani również ogromna konkurencja. (więcej na www.terenowo.pl)

  

Relacja sport4x4.pl

Bałtowskie Bezdroża to ewenement na polskiej scenie rajdowej – to chyba jedyna impreza, w której listy startowe zapełniają się w ciągu dosłownie kilku dni. Nie chodzi tu bynajmniej o kilka załóg – to aż 160 ekip(!), które zgłaszają się do rywalizacji w 4 klasach samochodowych. Wszystko to dzieje się w niepowtarzalnym klimacie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego. (sport4x4.pl/index.php/baltowskie-bezdroza/2015)

     

Relacja Kowal Extreme off-road Team

Rajd Bałtowskie Bezdroża to impreza na którą czekaliśmy cały rok, odkąd pojawiliśmy się pierwszy raz na poprzedniej edycji. Spodziewaliśmy się po tej imprezie dobrej zabawy, perfekcyjnego przygotowania zawodów i ostrej rywalizacji. Przygotowywaliśmy się do rajdu jak zwykle na ostatnią chwilę. (więcej na Facebooku Kowal Extreme Off-Road)

  

Podsumowanie Bałtowskich Bezdroży 2015 od MUD Project KrakOff-Road Team

Bałtowskie Bezdroża to rajd, na który lista startowa zapełnia się do pęknięcia w szwach w przeciągu niecałej doby od możliwości zapisów. Jeśli chodzi o nasz team, jedni jechali już po raz drugi, dla innych był to debiut w BB - Dżoana, Szwagier, pilot Toyoty – Michał. Wyruszyliśmy całym teamem, trzema samochodami - Wojtek z Markiem Suzuki Samuraiem, którzy startowali w klasie wyczynowej oraz Krzysztof z Michałem Toyotą LC LJ70 i Asia ze Szwagrowskim Nissanem Patrolem Y60- klasa turystyczna. (więcej na www.facebook.com/MUDProjectKrakOffRoad)

WYNIKI GENERALNE

Wyniki Klasa Adventure

Wyniki Klasa Extreme

Wyniki Klasa Turystyk

Wyniki Klasa Turystyk Wyczyn

WYNIKI Etap II

Wyniki Klasa Adventure

Wyniki Klasa Extreme

Wyniki Klasa Turystyk

Wyniki Klasa Turystyk Wyczyn

WYNIKI Etap I

Wyniki Klasa Adventure

Wyniki Klasa Extreme

Wyniki Klasa Turystyk

Wyniki Klasa Turystyk Wyczyn

RUSZA 11 EDYCJA BAŁTOWSKICH BEZDROŻY z DRAGON WINCH

Witamy zawodników, kibiców oraz wszystkich, którzy spędzą ten offroadowy weekend wspólnie z nami. Załogi będą zmuszone sięgnąć "do granic możliwości", aby wygrać nagrodę główną - wymarzoną wyprawę do Moab (USA), światowej stolicy offroadu, którą ufunduje nasz strategiczny partner DRAGON WINCH. Zatem do dzieła!

     

INFO Z TRAS

Jesteście ciekawi jak wyglądają przygotowania tras do 11 edycji? Zapraszamy na nasz fanpage, w którym znajdziecie aktualne filmiki i zdjęcia z prób www.facebook.com/rajdoffroadZMIENIAMY NAGRODĘ GŁÓWNĄ na... MOAB!

Wspólnie z Dragon Winch zdecydowaliśmy, aby zawodnicy Bałtowskich Bezdroży mogli mieć kolejną szansę powalczyć o MOAB (USA)! - prawdziwej stolicy światowego offroadu. Maroko było naszym marzeniem jednak nie mieliśmy żadnej pewności jeśli chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa - przypominamy, że miała być to wyprawa, a nie pobyt w wakacyjnym kurorcie. Kolejnych zmian nie przewidujemy. Mamy nadzieje, że nagroda główna odpowiednio zmotywuje Was do osiągnięcia jak najlepszych wyników na trasie. Moab to kraina marzeń dla prawdziwych offroadowców - setki mil terenowych szlaków wśród największych parków narodowych USA, niezwykłe krajobrazy, piękna pogoda, sympatyczni ludzi i ogromna turystyczna infrastruktura. Ale zamiast o tym pisać chcemy Was tam zabrać!

  

fot. wykonane w 2014 r. podczas pierwszej wyprawy do Moab (nagrody głównej 9 edycji rajdu, którą ufundował Dragon Winch)PROLOG 11 EDYCJI

Z radością informujemy, iż po raz czwarty udało nam się uzgodnić niezwykłe miejsce do przeprowadzenia oficjalnego prologu imprezy. Na terenie 14 ha wyrobiska w miejscowości Sudół rozegrany zostanie wyścig, który zadecyduje o kolejności startu do nocnego etapu wszystkich załóg. Aby widowisko miało swój odpowiedni wymiar i sportowe emocje załogi będą startować w czwórkach (4 auta jednocześnie) pokonując wytaśmowany odcinek specjalny. Podjęliśmy również decyzję, aby wynik prologu był wliczany do klasyfikacji generalnej - dzięki czemu Wasz wysiłek będzie miał odbicie w końcowych wynikach i kto wie - być może to właśnie czas przejazdu prologu zadecyduje o wygranej!System Seven Guard dla klasy T i W

Z radością informujemy, że od 11 edycji w klasie T i W będzie prowadzony elektroniczny system pomiaru czasu Seven Guard stosowany w prestiżowych imprezach ATV Puchar Polski i zatwierdzony przez PZM. Jak wynikło z prowadzonych rozmów to rozwiązanie można zaadaptować również do rajdów aut terenowych. Dzięki temu będziemy w stanie bardzo rzetelnie i szybko uzyskiwać Wasze wyniki. Dla klasy Adventure i Extreme po raz kolejny będzie pracował sprawdzony system SportIdent obsługiwany przez niezawodny ZZ-top.pl

  

Ruszyły zapisy na 11 edycję.

Listy zgłoszeń zostały otwarte. Uwaga, ilość miejsc ograniczona. Limity dla każdej z klas przedstawiają się następująco:
Klasa Turystyczna - 30 załóg (LIMIT WYCZERPANY)
Klasa Wyczyn - 60 załóg (LIMIT WYCZERPANY)
Klasa Adventure - 30 załóg (LIMIT WYCZERPANY)
Klasa Extreme - 30 załóg (LIMIT WYCZERPANY

Formularz zgłoszeniowy

Listy zgłoszeń do 11 edycji wypełniają się.

Chcąc zapewnić Wam jak najlepszy poziom organizacyjny i sportowy nie przewidujemy zwiększania limitów poszczególnych klas. Nie wszyscy dostaną się na list startowe. Osoby, które wpłacą wpisowe w momencie pełnych list otrzymają zwrot środków w przeciągu 7 dni.

Zmiany w regulaminie obowiązujące od 11 edycji.

Podjęliśmy decyzję o wprowadzeniu kilku nowych zasad, które mają na celu wzmocnić sportowy charakter rajdu. I tak:
-zmieniamy znaczenie pojęcia „pomoc zewnętrzna” - od tej pory dopuszczamy, aby załogom mogły być dostarczane części zamienne, jednak w dalszym ciągu naprawiać auto mogą jedynie członkowie załogi.
-zmieniamy zasady punktacji: przede wszystkim będzie liczyć się to ile dana załoga zaliczyła prób, a nie czy dojechała do mety w limicie. Będziemy punktować ilość zaliczonych OS’ów, przyznając Taryfę jedynie załogom, które do momentu ostatecznego zamknięcia mety głównej nie dostarczą swoich kart.
-w klasie Turystycznej i Wyczynowej na odcinku specjalnym dopuszczamy start kilku załóg równocześnie (zawodnicy sami będą decydować o tym czy chcą wjechać na OS, jeśli nie będą musieli ustąpić kolejki tym załogom, które wyrażają taką gotowość).
-każda z startujących załóg będzie poddawana badaniu trzeźwości
Trwają również prace nad wdrożeniem elektronicznego systemu pomiaru wyników dla klasy Turystycznej i Wyczynowej. O ich efektach poinformujemy wkrótce.

Do granic możliwości, czyli kilka słów o 11 edycji

10 zrealizowanych edycji i nasuwa się pytanie co dalej? Po każdym rajdzie następował efekt wypalenia, a jubileusz potęgował to uczucie. Musiało minąć kilka miesięcy, aby być gotowym do kolejnego wyzwania. Z tego miejsca jeszcze raz składamy podziękowania naszemu głównemu partnerowi - właścicielowi marki Dragon Winch, który nam zaufał i dziś razem kreujemy niezwykły event motoryzacyjny.
11 edycja to dobry moment na zmiany. Przede wszystkim zależy nam, aby udział w tym wydarzeniu był dla Was przeżyciem sportowym, dlatego: jesteśmy w trakcie prowadzenia rozmów nad wdrożeniem systemu elektronicznego dla klasy turystycznej i wyczynowej, w klasie adventure i extreme nastąpią ważne zmiany w regulaminie, zwiększymy kontrolę na trasie, a każda załoga przed startem będzie podlegała obowiązkowemu badaniu alkomatem. Spotkamy się jesienią, mimo to już zaczynamy poszukiwać nowych miejsc na odcinki specjalne. Rozbudowujemy bazę rajdu o kolejne miejsca noclegowe, strzeżony park maszyn zyska praktyczną utwardzoną powierzchnię parkingową, a finałowa integracja odbędzie się w zupełnie nowo powstałym budynku restauracyjnym, który będzie mógł pomieścić ponad 400 os. Ogólne założenia i formuła Bałtowskich Bezdroży są sprawdzone - tutaj nie przewidujemy rewolucji. Jesteśmy przekonani, że każdy kto weźmie udział w 11 edycji poczuje prawdziwy przeprawowy offroad, a najlepsi klimat pustynnego Maroka. I najważniejsze: by stanąć na najwyższym z podium będziecie musieli wspiąć się „do granic możliwości”.
Filip i Damian Lichota

Debiut Terenwizji w Extreme - relacja

Adam pierwszy raz jako pilot zmoty.
Relacji z 10 Edycji Bałtowskich Bezdroży z Dragon Winch

10. edycja Bałtowskich Bezdroży z Dragon Winch – podsumowanie

X edycja Bałtowskich Bezdroży - październik 2014

Przygotowania do rajdu trwały kilka miesięcy. Rajd trwał 3 dni, wystartowało 170 załóg, drugie tyle ludzi pracowało przy organizacji jubileuszowej edycji jednej z największych off-roadowych imprez w Polsce.
Na początek wielki ukłon w stronę wszystkich osób, które nam pomagały, wspierały, ogarniały to wszystko razem z nami. Wielkie dzięki, jak mawia Jurek Owsiak - dla wszystkich załóg za zaufanie i zapisanie się na listę startową i udział – niektórzy są z nami od 10 edycji, innych widzieliśmy po raz pierwszy. Od kilku lat staramy się dostarczać Wam wielkich sportowych wrażeń, estetycznych doznań – przyznacie, że okolice Bałtowa są nieziemskie za dnia i nocą - i rozrywki. czytaj dalej

Wyniki 10 edycji Bałtowskich Bezdroży z Dragon Winch

Oficjalne wyniki 10 edycji Bałtowskich Bezdroży
Klasa Extreme oraz Adventure
Klasa TURYSTYK
Klasa WYCZYN

Wyniki I etapu 10 edycji Bałtowskich Bezdroży z Dragon Winch

Dzień dobry! Poniżej prezentujemy Wam wyniki z I etapu a my ruszamy w trasę:)!!!
Adventure
Extreme
Turystyczna
Wyczyn

Rusza 10 edycja Bałtowskich Bezdroży z Dragon Winch

Po tygodniach przygotowań RUSZAMY. Pierwsze ekipy pojawiły się w Bałtowie już w czwartek, dziś (piątek) od godziny 8 trwa odprawa administracyjna i techniczna załóg. Wszystko dopięte na ostatni guzik. Po godzinie 13 zacznie się najbardziej widowiskowa część rajdu - prolog w dawnej kopalni kruszywa w Sudole. Relacja na bieżąco z rajdu na naszym profilu na Facebooku

KOMUNIKAT do zawodników klasy Extreme i Adventure

Do pokonania sobotniej trasy niezbędna jest nawigacja satelitarna z możliwością wprowadzenia współrzędnych (przykładowe dane: N50 45.965 E21 27.908). Aby kontynuować pokonywanie trasy za pomocą Roadbooka będziecie musieli dotrzeć do wyznaczonego punktu nawigacyjnego. Wspomniany fragment sobotniego etapu nie jest Odcinkiem Specjalnym.

Zapowiedź 10 edycji od Terenwizji

Troszkę inne zaproszenie na Bałtowskie Bezdroża ;)

Harmonogram

Zapoznaj się z harmonogramem 10 edycji i zaplanuj dobrze swój przyjazd do Bałtowa. Baza rajdu z strzeżonym parkiem maszyn zostanie udostępniona od czwartku, dzięki czemu zawodnicy będą mieli możliwość skorzystać z wygodnego wcześniejszego zakwaterowania. W piątek od samego rana do Waszej dyspozycji gotowe będzie biuro rajdu i rozpoczną obowiązkowe badania kontrolne. O 12 odprawa i ruszamy na prolog. Więcej szczegółów pod zakładce Harmonogram

Raport z przygotowań tras Turystycznej i Wyczynowej. Będzie tradycyjnie czyli różnorodnie i niełatwo.

Mamy zarys tras dla klas Turystycznej i Wyczynowej. Zgodnie z filozofią 10. Jubileuszowej edycji Bałtowskich Bezdroży, staramy się połączyć to, co było dotychczas najlepsze z tym, co jeszcze w rejonie Bałtowa pozostało nieodkryte.
Po piątkowym Prologu, który tradycyjnie zapowiada się wyjątkowo atrakcyjnie i widowiskowo, klasę Turystyczną zaprosimy na 30. kilometrowy rajd po uroczych leśno-łąkowych obrzeżach Doliny Kamiennej. Po drodze na „turystów” będą czekały piękne krajobrazy, urokliwe zakątki oraz luźno rozwieszone ale niebanalne pieczątki (20 szt.), które należy potraktować jako trening przed sobotnią rywalizacją. Zaprawą dla Wyczynu, którego przygotowanie do off-roadu jest coraz bardziej zaawansowane, będzie 8-10 prób na czas z PKP-ami. Kręcąc się wokół Rudy Kościelnej „wyczynowcy” zaznają wszystkiego: błotnistych starorzeczy, leśnych dziur w ziemi, piaszczystych OS-ów a także szarży po wyboistym wyrobisku. Dla rozładowania tłoku na trasie (Turystyk = 30 maszyn, Wyczyn = 70 maszyn) do poszczególnych miejsc rywalizacji prowadziły będą różne drogi (różne roadbooki), a załogi będą je odwiedzać w różnej kolejności tak, aby maksymalnie rozciągnąć uczestników na trasie i umożliwić jednoczesną walkę na wszystkich odcinkach prób. Podobnie będzie w sobotę, w trakcie której „skomplikowanie” dojazdów do rozrzuconych w urozmaiconym terenie „odcinków walki” będzie jeszcze większe. Wszystkich uczestników oraz wszystkie 18 - 20(!) odcinków prób i OS-ów podzielimy na dwie grupy. Do zaliczania jednej z nich połowa załóg przystąpi do południa, do drugiej popołudniem. Wymiana z drugą połową załóg, która pojedzie w odwrotnej kolejności, nastąpi podczas posiłku w Chałupkach. Dodatkowo w obrębie poszczególnych grup nastąpi rozróżnienie według kolejności podejmowanych prób. Rzecz w tym, aby nie było przestojów i nerwów spowodowanych oczekiwaniem na podjęcie próby, z których wszystkie będą rozgrywane na czas w obecności sędziów i na dotychczasowych zasadach ustalających ilość PKP-ów niezbędnych do zaliczenia próby oraz wartość ewentualnych kar za wkalkulowane „odpuszczenie” dozwolonej liczby pieczątek. W sobotę Turystyk i Wyczyn pojadą niemal obok siebie, a różnica polegała będzie przede wszystkim na skali trudności przygotowanych prób. Te ostatnie będą tradycyjnie urozmaicone od stromych podjazdów w lesistych wąwozach, przez różne warianty błotnistych starorzeczy, zbiorników wodnych, zastoisk oraz nieczynnych wyrobisk.Offroadowa Szkoła Jazdy

Relacje z Offroadowej Szkoły Jazdy Terenwizji we współpracy z Bałtowskimi Bezdrożami. Pomagamy stawiać pierwsze kroki w terenie. Pierwsze szkolenie z jazdy w terenie Terenwizji. W pięknych terenach JuraParku w Bałtowie przez 3 dni uczyliśmy jazdy w trudnym terenie. Nagrodą był start w 10 edycji rajdu Bałtowskie Bezdroża. Kursanci to 12 osób bez doświadczenia ale z wielkim zapałem.

Widowiskowy prolog Bałtowskich Bezdroży - po 4 auta jednocześnie!

Krótko, szybko i efektownie - te trzy zasady zdeterminowały powstanie jednego z najbardziej widowiskowych prologów wśród polskich rajdów offroadowych. Ale, żeby to wszystko zadziałało potrzebne jest odpowiednie miejsce. Prolog 10 edycji ponownie odbędzie się na terenie dawnego wyrobiska kruszywa w Sudole. Ten naturalny amfiteatr sprawia, że start załóg jest dla kibiców wielkim widowiskiem. Prolog zostanie rozegrany w piątek 10 października o godz. 13:00. Zawodnicy będą pokonywać wytaśmowany odcinek startując równolegle czwórkami. Serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków motoryzacji.

Jakie będą tereny 10 edycji?

Ciekawi jesteście co Was czeka na rajdzie? Z perspektywy miesiąca wiele może się zmienić. Dziś bałtowskie wąwozy są bardzo mokre, a bagna podmokłe. Liczymy na to, że za miesiąc będzie podobnie. W zależności jakie warunki zaproponuje nam pogoda mamy dla Was przygotowane kilkanaście miejsc, w których rozegrane zostaną odcinki specjalne. Z racji, że świętujemy jubileusz częściowo powrócimy do terenów, na których rozgrywały się pierwsze edycje rajdu. Uzgodniliśmy również zupełnie nowe miejsca, które spełnią Wasze oczekiwania. Bałtowskie Bezdroża zasłynęły z różnorodności dobieranych prób i tak pozostanie. Piaskownie, żwirownie, mroczne wąwozy, ekstremalne podjazdy i zjazdy, grząskie bagna, przeprawa przez rzekę Kamienną już na Was czekają. Do zobaczenia już za miesiąc.

Na zdjęciach możecie zobaczyć jak testujemy odcinki specjalne rajdu. (fot. wykonane 9.09.2014)Ostatnie nr startowe do 10 edycji!

Lista zgłoszeń od momentu uruchomienia zapisów rosła w ekspresowym tempie. Klasa Extreme i Turystyk od kilkunastu dni jest zamknięta. Do przydziału pozostały ostatnie numery startowe w klasie Wyczyn i Adventure. O nadaniu numeru startowego decyduje wpłata wpisowego.
Zgłoś się do 10 edycji Bezdroży

Relacja Terenwizji z wyjazdu do MOAB

Off-road’owy American Dream – wyprawa do Moab z Bałtowskimi Bezdrożami i Dragon Winch

Wyprawa do Moab

Moab to mekka dla off-road’owców. Małe miasteczko w stanie Utah, które na każdym fragmencie powierzchni pokazuje, że ludzie kochający jazdę w terenie znaleźli się we właściwym miejscu. Znalazła się tam również ekipa z Polski – zwycięzcy 9. edycji rajdu Bałtowskie Bezdroża, jego organizatorzy, zaprzyjaźnieni zawodnicy, przedstawiciele sponsorów i mediów.
Czytaj całą relację.

Wrak Race w Kielcach

Wrak Race zawita do Kielc W najbliższy weekend po raz pierwszy w województwie świętokrzyskim odbędzie się impreza z cyklu Wrak Race. Zainteresowanych zapraszamy na oficjalny fanpage. Jak widać tego typu zabawa przekonuje coraz większą rzeszę fanów motoryzacji. Wystarczy spojrzeć na wzrost popularności mazowieckiej edycji. Organizatorom życzymy powodzenia, a uczestnikom świetnej zabawy.

Listy rezerwowe otwarte

Otworzyliśmy listy rezerwowe. Aby trafić z nich na listę główną wystarczy wpłacić wpisowe, wtedy Twoje zgłoszenie automatycznie przeskoczy w miejsce załogi, która tej opłaty nie dokonała. Przypominamy, że tylko zielony status oznacza miejsce na liście startowej. Jeśli na liście głównej nie będzie wolnych miejsc zwrócimy w całości Twoją wpłatę.

LISTY ZGŁOSZEŃ

10 edycja Bałtowskich Bezdroży 9-12 października 2014

Listy zgłoszeniowych do 10-tej edycji rajdu Bałtowskie Bezdroża zostały otwarte!

Zapowiedź relacji z wyjazdu do MOAB

Krótka zapowiedź oficjalnej relacji z wyprawy do MOAB, czyli głównej nagrody ufundowanej przez DRAGON WINCH z okazji 9 edycji rajdu. Pełny przekaz w przyszłym tygodniu.

Sułów wciąga 4x4

W dniach 25 - 26 lipca 2014 (piątek etap nocny, sobota etap dzienny) odbędzie się największy rajd Ziemi Zajmojskiej - "SUŁÓW WCIĄGA 4X4".
Rajd będzie miał charakter bardzo przeprawowy, a na trasie nie zabraknie wąwozów i bagien - zapewniają organizatorzy. Rajd organizowany jest w 5 klasach:
Klasa EXTREME (wyciągarki mechaniczne, bez ograniczeń bieżnika)
Klasa EXTREME ELEKTRYK (wyciągarki elektryczne, bez ograniczeń bieżnika)
Klasa QUAD
Klasa TRAVEL
Klasa TRAVEL WYCZYNOWY (opony min. AT)

Informacje o rajdzie oraz zgłoszenia znajdziecie na stronie: http://sulow4x4.pl

Wyniki generalne poszczególnych klas 9 edycji Bałtowskich Bezdroży z Dragon Winch

Za nami już 9 edycja Bałtowskich Bezdroży. Serdecznie dziękujemy wszystkim zawodnikom za wspaniałą rywalizację i zabawę, sponsorom, patronom medialnym, kibicom i wszystkim tym bez których ten rajd by się nie odbył.
Poniżej znajdują się linki do wyników generalnych w poszczególnych klasach.
Gratulujemy zwycięzcom!

Adventure/Extreme
Turystyczna
Wyczynowa

Wyniki poszczególnych klas - piątek

Turystyczna
Wyczynowa
Adventure
Extreme

Za niespełna miesiąc w MOAB

Wyprawa do Moab

Wszystko dopięte „prawie” na ostatni guzik. 13 maja zwycięzcy 9 edycji Bałtowskiej Bezdroży wyruszą do MOAB. Oprócz tych najważniejszych w grupie znajdą się również przedstawiciele firmy Dragon Winch, JuraPark oraz spora grupa ludzi, którzy zdecydowali, że na własny koszt wyruszą z nami na podbój tych niezwykłych szlaków offroadowych. Nie zabraknie również osób ze świata mediów, aby powstała odpowiednia relacja. Razem to ponad 30 osób.

Dla przypomnienia podajemy listę szczęśliwych zwycięzców:
Olaf Chłopek i Karol Soboń (Klasa Turystyk)
Piotr Plackowski i Jakub Plackowski (Klasa Wyczyn)
Głowacki Fryderyk i Łukasz Mucha (Klasa Adventure)
Artur Owczarek i Roman Popławski (Klasa Extreme)

Mazowiecki WRAK RACE

Mazowiecki WRAK RACE

17 maja w okolicach Warszawy odbędzie się WRAK RACE, czyli rajd w którym wystartować można autem, którego wartość nie przekracza 1000 zł. Taka reguła gwarantuje świetną zabawę i dużo emocji. Rajdy starych, wysłużonych samochodów zdobywają coraz większość popularność w naszym kraju i nic dziwnego. Jest to świetna okazja do integracji entuzjastów motoryzacji w szerokim pojęciu tego słowa :)

Organizatorami rajdu są Jacek Soboń i Waldek Niezabitowski, którzy niejednokrotnie brali udział w Bałtowskich Bezdrożach.

Więcej informacji na stroanch: mazowieckiwrakrace.pl | Facebook

SOLISKO 2014, czyli dobra offroadowa zabawa w szczytnym celu.

SOLISKO 2014, czyli dobra offroadowa zabawa w szczytnym celu

Już za kilka dni rusza rajd „Solisko 2014″. Dokładnie impreza odbędzie się 28-29.03.2014. Jak zapowiadają organizatorzy na uczestników czekają ciekawe trasy i pełne niespodzianek terenowych odcinki szybkościowe i sprawnościowe. Rajd odbędzie się w Bochni oraz jej okolicach. Impreza dwudniowa o charakterze przeprawowo –sportowym . Przewidziane są dwie klasy : wyczyn z wyciągarką i extrem. Na trasie przewidziane są PKPy różnej trudności, OESy, PP, błoto, bagno, piach, trawersy ogólnie mówiąc łatwo nie będzie. Cały zysk z rajdu zasili Fundację AUXILIUM , która pomaga dzieciom niepełnosprawnym. Bałtowskie Bezdroża polecają „Solisko 2014”.

9 edycja rajd za nami

IX edycję rajdu samochodów terenowych Bałtowskie Bezdroża mamy za sobą. Ponieważ pozytywne piętno odbiła na nim główna nagroda, czyli wyjazd do Moab, walce na trasach towarzyszyła ogromna determinacja załóg.

Klasy Turystyczna i Wyczynowa spotkały się z nie lada wyzwaniem, gdyż Dolina Opatówki okazała się pełna niespodzianek, a ukształtowanie terenu zafundowało wyjątkową różnorodność off roadowych doznań, preferując wszechstronność przygotowania, doświadczenie w trudnym i nieprzewidywalnym terenie oraz gotowość do podejmowania najwymyślniejszych prób. Szacunek należy się wszystkim, którzy podjęli rękawicę, gdyż staraliśmy się postawić wyjątkowo wysoko poprzeczkę. Kilka punktów na trasie załóg startujących w klasie Wyczynowej można nazwać „małym extremem”, a kilka z Turystyka „prawdziwym wyczynem”. Nie dość na tym, o wynikach decydowały nie tylko coraz wyższa sprawność załóg i rosnący poziom przygotowania aut, ale również taktyka. Chłodna kalkulacja na poszczególnych odcinkach pozwalała wybierać warianty najbardziej korzystne z punktu widzenia zysków i strat, z czego załogi chętnie i skutecznie korzystały. Górę nierzadko brały jednak sportowe ambicje i kawalerska fantazja. Stąd tak wiele przetasowań w czołówce oraz, mimo aż 18 (!) różnych prób na czas z 35 (!) pieczątkami, dramatów tzw. „jednego błędu”. Mimo wszystko wydaje się, że ostateczne wyniki są wyjątkowo obiektywne i stanowią efekt konsekwentnej, bezbłędnej oraz mistrzowskiej jazdy na całej trasie jesiennej edycji Bałtowskich Bezdroży. Ostatecznie nagrody odebrało tylko kilka załóg ale wyrazy uznania składamy wszystkim startującym, gdyż samo podjęcie wyzwania, świadczy o „twardym” off roadowym charakterze, a przecież po to organizujemy Bałtowskie Bezdroża, by go sprawdzić.

Czas na zakończenie offroadowego sezonu

Już 8-9 listopada ekipa z Bałtowskich Bezdroży wystartuje na zaprzyjaźnionym rajdzie Katownia, który można uznać jako imprezę zamykającą offroadowy sezon woj. świętokrzyskim. Jeśli macie wolny weekend miło będzie Was tam spotkać.

Relacja redakcji terenowo.pl

Tegorocznej jesieni droga do mekki amerykańskiego off-roadu – Moab, wiedzie przez polski Bałtów. Wszyscy, którzy mieli smak na prawdziwe Jeep Safari w USA, gotowi do walki o podium, stawili się na jesiennym rajdzie Bałtowskie Bezdroża. Tam właśnie nagrodą główną dla każdej z klas (Turystyk, Wyczyn, Adventure, Extreme) był przyszłoroczny wyjazd do Stanów Zjednoczonych. Przy takiej premii wydawać by się mogło, że na trasie czekają na nas jedynie krew, pot i łzy. Nic bardziej mylnego! Bałtowskie Bezdroża jak zwykle pokazały klasę i to, co najważniejsze, czyli fantastyczny klimat.

Cała relacja na stronach terenowo.pl

9 EDYCJĘ CZAS ZACZĄĆ !

Przed nami piękny offroadowy weekend. Tylko najlepsi pojadą do Moab, ale wygranym może czuć się każdy kto ukończy rajd. Wszystkim załogom życzymy powodzenia i szczęścia. Kibiców zachęcamy do obserwowania tego widowiska. Niech moc będzie z Wami!

Więcej kilometrów i przeprawy - informacja z przygotowań tras dla klas Extreme i Adventure

Poprzedni weekend spędziliśmy w terenie, czego efektem są uzgodnione miejsca odcinków specjalnych oraz gotowy szkic roadbooka. Wiemy już jak będzie wyglądał etap nocny i dzienny, choć nie możemy się zdecydować, które odcinki specjalne wybrać, a z których zrezygnować by trasa była do przejechania w limicie. Piątkowy etap nocny wystartuje podobnie jak wiosną z terenu kopalni w Sudole (miejsce Prologu) i od razu zaoferuje znaną z poprzednich edycji próbę z trudnymi podjazdami i trawersami. Dalej trasa poprowadzi w zupełnie nowe miejsca. Czekają na Was m.in. trudna technicznie stara, porośnięta drzewami piaskowania nieopodal Ćmielowa, wymagający techniczny trawers w okolicach miejscowości Smyków, mordercze dla aut bałtowskie bagna i tradycyjny trawers z przeprawą rzeką Kamienną. Meta etapu tradycyjnie w bazie rajdu. Łącznie piątkowy etap nocny z założenia ma być dłuższy i trudniejszy w porównaniu z poprzednimi edycjami. Sobotni odcinek to całodniowa wyprawa. Trasa będzie liczyć ok. 100 km i sięgnie nadwiślańskich rozlewisk. Ilość i charakterystyka prób jest w trakcie ustalania. Tworząc sobotnią trasę skupiamy uwagę na tym, aby znalazły się na niej wszystkie charakterystyczne dla przeprawy wyzwania. Jedno wydaje się pewne - Ci którzy zawalczą o wyjazd do Moab będą musieli udowodnić co wiedzą o offroadzie. Przed nami kolejny weekend, więc pora znów ruszyć w teren.

Komunikat dla zawodników klasy Adventure i Extreme

Jeden z Odcinków Specjalnych jakie dla Was przygotowujemy będzie polegał na dojechaniu do wyznaczonego punktu (współrzędnych geograficznych), tzw. "azymut". Dane położenia, inaczej mówiąc pozycję punktu zawodnicy otrzymają od sędziego obecnego na starcie odcinka w następujących formacie: N51 01.859 E21 39.352 (przykładowa lokalizacja)
W związku z powyższym konieczne jest posiadanie urządzenia nawigacyjnego umożliwiającego wpisanie podanych danych.
W razie pytań prosimy o kontakt na maila filip@jurapark.pl lub tel. 508 072 949

Dwie pętle wokół Opatowa

Wyznaczyliśmy drugą pętlę wokół Opatowa, starając się równomiernie rozłożyć na niej odcinki prób i odcinki szybkościowe dla klas Turystycznej i Wyczynowej, które będą rywalizowały w bezpośrednim sąsiedztwie, choć w zróżnicowanym, odpowiadający wymaganiom klas terenie. Północna pętla zapowiada jeszcze większe emocje aniżeli opisana poprzednio Południowa. Na trasie znajdą się między innymi bardzo strome podjazdy, mady rzeczne, łęgowiska, zabagnione wąwozy lessowe oraz nieczynny kamieniołom z naturalnymi namuliskami. Jeżeli popada, wyzwaniem staną się także niektóre odcinki dojazdowe prowadzące podmokłą doliną Opatówki. W efekcie w promieniu kilku kilometrów od Opatowa natraficie na 10 wymagających odcinków prób na czas oraz 2 typowe odcinki szybkościowe. Te pierwsze tak zostały skomponowane, by przede wszystkim preferować off roadową sprawność załóg, które będą musiały w jak najlepszym czasie pokonać trasę danego odcinka prób i podbić rozlokowane wzdłuż niej 3 pieczątki. O sukcesie zadecydują nie tylko moc maszyn i sprawność wyciągarek, ale, na co liczymy, także zgrane umiejętności kierowcy, pilota oraz wybranej przez nich taktyki. Ponieważ rywalizacja przebiegała będzie jednocześnie na wszystkich dwunastu odcinkach prób i OS-ach, startujące załogi zostaną na tyle rozśrodkowane, że powinniśmy uniknąć denerwującego oczekiwania na podjęcie próby. Posłużą temu także limity czasowe. W następnej korespondencji zamieścimy relację z wyznaczania piątkowego odcinka nocnego, który poprowadzimy z Krzemionek do Bałtowa obrzeżami Doliny Kamiennej.

 

Trudno i różnorodnie

Rozpoczęliśmy komponowanie trasy dla klas Turystycznej i Wyczynowej. Zgodnie z zapowiedzią terenem rywalizacji będzie dorzecze Opatówki, a dwie pętle off roaodowych szlaków (POŁUDNIOWĄ i PÓŁNOCNĄ) zakreślimy wokół Opatowa, skąd wystartujemy w sobotę rano. Jako pierwszą wstępnie wybraliśmy trasę PÓŁNOCNĄ, na którą złoży się pięć (może sześć) odcinków: cztery (może pięć) odcinki prób na czas oraz jeden odcinek szybkościowy. Odcinki prób na czas, czyli zdobywanie pieczątek na czas na określonym odcinku lub pętli odbywały się będą w różnorodnych warunkach: jeden zlokalizowaliśmy w starym kamieniołomie, nazywając próbę SKALNYM PROGIEM, drugi na obszarze podmokłego łęgowiska z pokładami błota (BAGNO BASAKA), trzeci w lesie poprzecinanym lessowymi wąwozami (LASEK KIEROWNIKA), czwarty w …rzece (PRÓBA WODY) oraz jedyny OS na łagodnym zboczu doliny Opatówki w rejonie Wąworkowa. Na wszystkich odcinkach rób czekały będą po trzy pieczątki. Każda zostanie przeliczona na sekundy adekwatnie do skali trudności. Niepodbicie skutkowało będzie karą doliczaną do czasu przejazdu czasu danej próby. Zgodnie z sugestiami załóg, za które dziękujemy, każda z prób obłożona zostanie limitem czasu. Przewaga odcinków prób na czas nad typowymi OS -ami, w naszym zamyśle, ma postawić na sprawność sprzętu i współdziałanie załogi w warunkach typowo off roadowej (nie tylko szybkościowej) rywalizacji. Za tydzień relacja ze szlaku PÓŁNOCNEGO (i więcej zdjęć, gdyż za pierwszym razem padła nam bateria w aparacie fotograficznym). Pomiędzy rywalizacją na szlakach POŁUDNIOWYM I PÓŁNOCNYM czekał będzie na wszystkich …posiłek w obrębie urokliwego opatowskiego Rynku.

 

Wyprawa zaplanowana

Od strony organizacyjnej nagroda główna jaką otrzymają zwycięzcy Bałtowskich Bezdroży jest dużym przedsięwzięciem organizacyjnym. Aby precyzyjnie zaplanować cały wyjazd Jurapark Explorer Team wraz z Dragon Winch wybrał się do USA , aby uzgodnić wszystkie najważniejsze punkty programu wyjazdu. Wrażenia jakie nasuwają się po powrocie z Moab - jeszcze nigdzie nie widzieliśmy miejsca tak pozytywnie nastawionego do Off-Roadu. Po wjeździe do miejscowości od razu było widać masę terenówek z tablicami różnych stanów. Duża ilość ogólnodostępnych tras terenowych + całe mnóstwo wypożyczalni z pojazdami przystosowanymi do ich pokonywania nie pozostawia wątpliwości, że tam ludzie cieszą się offroadem. Ach gdyby w naszym kraju co niektórzy zmienili swoje spojrzenie… Już nie możemy się doczekać realizacji głównej nagrody!

 

Listy startowe

Informujemy, że otwarcie list startowych nastąpi 27 sierpnia 2013

Trasa 9 Edycji

Październikowa edycja Bałtowskich Bezdroży zawita w Dolinę Opatówki. Teren, którego offroadowe zmagania jeszcze nie dotknęły, oferuje wyjątkowe warunki do rywalizacji. Podstawową trudność stanowią zabagnione dolinki rzeki Opatówki oraz jej licznych dopływów. Na obszarze sobotnich zmagań znajdą się także głębokie wąwozy ze stromymi podjazdami oraz stare kamieniołomy i wyrobiska idealne do przygotowania wymagających technicznie odcinków szybkościowych. Błoto podmokłych łęgowisk, które na obszarach lessowych jest wyjątkowo zdradliwe, wykorzystamy przede wszystkim do przygotowania odcinków sprawnościowych pokonywanych pod okiem sędziów na czas. W klasie Turystycznej i Wyczynie (dawniej Turystyk Wyczyn) zrezygnujemy z luźno zawieszanych pieczątek, którym w poprzednich edycjach zdarzało się „zaginąć” w akcji. Pieczątki, owszem pozostaną, ale włączone w obręb odcinków sprawnościowych. Zadaniem załogi będzie pokonanie krótkiego odcinka w jak najlepszym czasie oraz podbicie 2-3 pieczątek. Jeżeli zdobycie tych ostatnich będzie się przedłużało, załoga musi ocenić sytuację i zdecydować, czy walczyć do skutku, narażając auto oraz wydłużając czas próby, czy zostawić pieczątki, których nie podbicie oznacza przeliczoną na sekundy karę. Tym samym chcemy postawić nie tylko na sprawność maszyn i załóg, ale także na zdolności taktyczne. W klasach sportowych (Adventure/Extreme) zasady rywalizacji nie ulegną zmianie. Zawodnicy będą mieli do pokonania wytaśmowane odcinki specjalne (OS’y), a suma czasów ich pokonania wyłoni tych najlepszych.

Relacja z 8 edycji bałotwskich bezdroży

Zapraszamy do obejrzenia relacji z 8 edycji rajdu Bałtowskie Bezdroża w wykonaniu ekipy z Terenwizji. Zobacz film.

EKIPA Z BAŁTOWA MISTRZEM POLSKI!

Nasz Jurapark Explorer Team zdał egzamin. Grzesiu i Filip zostali nowymi mistrzami Polski! Powiedzenie do trzech razy sztuka sprawdziło się - chłopaki trzeci raz wystartowali w Pucharze Polski, aby sięgnąć po najwyższe wyróżnienie. Podsumuwując: Off-Road Puchar Polski zakończony. Poligon wojskowy w Nowej Dębie dostarczył każdej załodze wiele emocji. Razem mieliśmy do pokonania 50 OS'ów więc nie ma nikogo kto by czuł niedosyt. Szkoda tylko, że następny Puchar za dopiero za rok. Czekamy z niecierpliwością

OFF-ROAD NIE TYLKO NA KÓŁKACH!

Zapraszamy na jedyny w swoim rodzaju bieg, w którym zawalczycie o przetrwanie. Każdy kilometr biegu będzie wyjątkowy: pełny wyzwań i wrażeń. Zgodnie z teorią doboru naturalnego Darwina: Przetrwają tylko najmocniejsi. Szczegóły

Podsumowanie VIII edycji

Pragniemy podziękować wszystkim uczestnikom 8 edycji Bałtowskich Bezdroży za udział i wspaniałą zabawę. Mamy nadzieję, że spełniliśmy Wasze oczekiwania. Zapraszamy na 9 edycję rajdu już 11-13 października 2013. Do zobaczenia!

Wyniki z VIII edycji Bałtowskich Bezdroży znajdziecie w zakładce Poprzednie edycjie

WIEMY WSZYSTKO I NIC

Po raz pierwszy w historii Bałtowskich Bezdroży o najbliższej edycji wiemy tak wiele i tak …niewiele. Wiele, bo trasy mamy przygotowane. Niewiele, bo pogoda sprawia, że warunki, z jakimi się zmierzymy pozostają niewiadomą. Wiemy, gdzie pojedziemy. Wskazane odcinki prób czekają tylko na oznakowanie, pieczątki na powieszenie a OS-y na wyszarfowanie. Nie wiemy jednak, jak te miejsca będą wyglądały w dniu startu. Tam, gdzie rozstrzygną się wyniki wciąż leży głęboki śnieg, a grunt pozostaje zmarznięty. Wiemy, ile załogi przejadą kilometrów, ile razy stopery zmierzą czas waszej rywalizacji. Nie wiemy, w jakich warunkach, nie wiemy, jak głęboka będzie Kamienna, bo choć miejsce przeprawy jest sprawdzone, tak wahania stanu wody znaczne. Jeżeli okaże się, że jest zbyt głęboko, pojedziemy objazdem, ale gliniastych wąwozów, stromych podjazdów pod Kopy Skarbskie, karkołomnych zjazdów lessowymi parowami, podtopionych łąk czy błotnistych OS-ów wymienić się nie da. Dlatego jednego możemy być pewni. Tak niepewnie zapowiadającej się edycji jeszcze nie było. Liczymy na wspaniałą off roadową walkę w pięknej scenerii Doliny Kamiennej.

VIII EDYCJA - DOJEDZIEMY DO KORZENI!

Wiosenna edycja Bałtowskich Bezdroży nawiąże do korzeni off roadu nad Kamienną i przypomni trasy Złotego Tłoka. Pojedziemy tam, gdzie rodziła się legenda naszych bezdroży. Odwiedzimy pocięte wąwozami pagóry, leśne ostępy i zdradliwe starorzecza. Przeprawimy się przez rzekę i zagłębimy w glinę. Zmierzymy się z niezgruntowanym, wiosennym błotem. Pojedziemy w dźwięku naszych tłoków. Dojedziemy do korzeni!

BAŁTOWSKIE BEZDROŻA Z DRAGON WINCH

Bałtowskie Bezdroża rozpoczynają ścisłą współpracę z Dragon Winch - wiodącym producentem wyciągarek samochodowych. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu obie organizacje zyskają nowe możliwości w promowaniu swoich produktów. Dragon Winch staje się jedynym i wyłącznym partnerem strategicznym rajdu Bałtowskie Bezdroża. Idea naszego rajdu pozostaje bez zmian.

Fundatorem nagrody głównej jest:

dragon